Ο.Φ.Η. 1925 official website

Vaz, Souza και Figueiredo "υπέγραψαν" τη νίκη

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 3-1, χάρη στα γκολ των Vaz, Souza και Figueiredo.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 12ο λεπτό, αφού μετά την κοντινή προβολή του Ideye η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Σωτηρίου.

Η ομάδα μας δεν επηρεάστηκε από το εις βάρος της σκορ και έχασε μια σημαντική ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 22’ με τον Τσιλιανίδη να μην καταφέρνει από κοντά να νικήσει τον Cuesta.

To γκολ της ισοφάρισης ήρθε τελικά στο 30ο λεπτό με τον Ricardo Vaz να στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας των φιλοξενούμενων, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 70ο λεπτό ο Sakor «έστρωσε» τη μπάλα στον Souza και αυτός με κοντινή προβολή έκανε το 2-1 για τον ΟΦΗ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Figueiredo «νίκησε» τον Cuesta, κάνοντας το 3-1, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του αγώνα.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Σωτηρίου, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Sakor, Neira, Τσιλιανίδης, Semedo, Vaz, Figueiredo.