"Λευκή" ισοπαλία κόντρα στον Παναθηναϊκό

Ισόπαλοι (0-0) αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Παναθηναϊκός στην αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής των play offs της Super League, στο "Θ. Βαρδινογιάννης".

Η ομάδα μας μπήκε καλά στο πρώτο ημίχρονο, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και την κατοχή της μπάλας.

Μόλις στο 2ο λεπτό είχε την πρώτη της καλή στιγμή, με τον Figueiredo να σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή και τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη. Λίγα λεπτά αργότερα η κεφαλιά του Figueiredo, πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Διούδη, έπειτα από σέντρα του Semedo.

Κορυφαία στιγμή του ΟΦΗ στο α’ ημίχρονο ήταν στο 18ο λεπτό, όταν έχασε μια ακόμα ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, με τον Vaz να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και τον Διούδη να απομακρύνει δύσκολα σε κόρνερ.

Στο 32ο λεπτό ο Macheda βγήκε από αριστερά και επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να περνά παράλληλα της εστίας του Whalley.

Στο 51’ ο Κολοβός σούταρε από πλάγια θέση με τον Whalley να μπλοκάρει. Στο 53’ ο Nabi έκανε το σουτ εντός περιοχής, όμως η μπάλα κόντραρε στα σώματα και απομακρύνθηκε.

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Μacheda να κάνει την κεφαλιά, τον Whalley να διώχνει αρχικά, η μπάλα όμως σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 61ο λεπτό ο Macheda κατάφερε να στείλει τη μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Whalley, όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ και το γκολ δεν μέτρησε.

Στο 85’ ο Καμπετσής εκμεταλλεύτηκε τον κενό χώρο, σούταρε και νίκησε τον Whalley, όμως το γκολ δεν μέτρησε έπειτα από χρήση VAR, καθώς στο ξεκίνημα της φάσης η μπάλα «βρήκε» στο τεντωμένο χέρι του Perea.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Whalley, Κοροβέσης (69’ Μαρινάκης), Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Braun, Neira, Mellado, Nabi (68’ Στάικος), Vaz (90+1’ Δεληγιαννίδης), Semedo (43’ λ.τ. Μάνος), Figueiredo.