ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0

Την ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε ο ΟΦΗ εκτός έδρας από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, για την αναμέτρηση της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Ο ΟΦΗ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Στο 12’ ο Στάικος επιχείρησε το σουτ από μεγάλη απόσταση, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 39’ η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί με τον Semedo να σουτάρει εντός περιοχής και να στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ, μετά από κάθετη πάσα του Μάνου.

Στο 50ο λεπτό ο διαιτητής του αγώνα έδωσε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων. O Biseswar εκτέλεσε, ο Σωτηρίου έπεσε σωστά και απομάκρυνε τη μπάλα, όμως ο Akpom πήρε το «ριμπάουντ» και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Άγγλος επιθετικός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Στο 66’ ο Λάμπρου με κεφαλιά νίκησε τον Σωτηρίου για το 3-0, μετά από ασίστ του Misic, ενώ στο 83’ ο Douglas Augusto βρήκε το δρόμο προς το τέρμα της ομάδας μας, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Σωτηρίου, Γιαννούλης (88’ Περδίκης), Βαφέας, Νάστος, Braun, Στάικος, Victor, Neira (46’ Nabi), Semedo, Vaz (82’ Νοικοκυράκης), Μάνος