ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 1-1

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Παναθηναϊκός στο γήπεδο «Θ. Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

H ομάδα μας έχασε διπλή ευκαιρία να προηγηθεί στο 7ο και στο 10ο λεπτό με τον Figueiredo να αστοχεί και στις δυο περιπτώσεις.

Στο 28’ οι φιλοξενούμενοι μετέτρεψαν σε γκολ την πρώτη τους ευκαιρία στο ματς, με τον Macheda να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σωτηρίου, όμως το γκολ δεν μέτρησε καθώς ο ποδοσφαιριστής των «πράσινων» σκόραρε από θέση οφσάιντ.

Ένα λεπτό πριν την εκπνοή του α’ ημιχρόνου ο Figueiredo νίκησε τον Διούδη, όμως το γκολ δεν μέτρησε, καθώς ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Στο 60’ ο Δώνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου.

Στο 67’ η ομάδα μας προηγήθηκε με τον Joao Figueiredo να πλασάρει εύστοχα, έπειτα από ασίστ του Τσιλιανίδη.

Στο 83’ ο Macheda με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ισοφάρισε σε 1-1 για τον Παναθηναϊκό, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Σωτηρίου, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης, Sakor, Neira, Τσιλιανίδης, Souza, Vaz, Figueiredo