Ήττα σε γήπεδο βούρκο

Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο λόγω της έντονης βροχόπτωσης, στον οποίο δεν μπορούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο, ο ΟΦΗ ηττήθηκε 2-0 από τον Παναιτωλικό στο τελευταίο ματς για το 2019.

Η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, μόλις στο 1ο λεπτό, με τον Souza να μην καταφέρνει να νικήσει τον Knett.

Στο 9’ ο Σωτηρίου μπλόκαρε το σουτ του Tahar, ενώ ένα λεπτό αργότερα η κεφαλιά του Bajrovic πέρασε άουτ.

Στο 61’ ο Figueiredo επιχείρησε να σκοράρει με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Braun, όμως δεν τα κατάφερε. Στο 65’ ο ΟΦΗ έφτασε μια ανάσα από το να ανοίξει το σκορ, με το σουτ του Τσιλιανίδη να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Στο 78’ ο Duarte νίκησε τον Σωτηρίου και έδωσε το προβάδισμα στον Παναιτωλικό, αφού πρώτα η μπάλα κόλλησε στη λάσπη, στο ύψος της μεγάλης περιοχης. Πέντε λεπτά αργότερα ο Bajrovic, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Νάστος, Braun, Sakor (91’ Σουρνάκης), Κουτρουμπής, Στάικος, Τσιλιανίδης, Μάνος (91’ Μάνος), Souza (59’ Figueiredo)